Çocuklarınızı Korumak İçin

Büyüyen çocuğunuz özgürlüğün tadını çıkarmaya başladığında anne babaları alışık olmadıkları bir endişe sarmaya başlar. Doğal olan bu endişe ise çocuğunun nerede olduğu endişesidir. Çocuğumuz eve beş dakika geç kalsa hemen evham yapmaya başlarız ve en kötüsünden olmak üzere teoriler üretmeye başlarız. Diğer bir taraftan ise neredeydin sorusunu soramayız çünkü ona olan güvenimizi sorgulamasını istemeyiz. Tabi bir de kendine olan güvenini kaybetme korkusu da aynı oranda bizi çocuğumuzu sorgulamaktan alı koyar. Bütün bunlara rağmen ” çocuğum şimdi nerede?” sorusu aklımızdan çıkmaz.

İşte bu ikilemden kurtulamayan ancak yeni yeni ayaklarının üzerinde durmaya başlayan çocuğunu da tökezletmek kaçınan anne ve babalar için en uygun çözüm konum takip uygulaması olmaktadır. Bu uygulama ile çocuğunuzun telefonuna her hangi bir casus yazılım yüklemenize gerek kalmadan sadece onun telefon numarası ile nerede olduğunu kendi akıllı telefonunuzdan görüntüleyebilirsiniz.

Konum Takip Uygulaması Nasıl Çalışmaktadır?

En değerli varlığınız olan çocuklarınızı koruyabilmenize de olanak sağlayan konum takip uygulaması applestore’dan indirilebilmektedir. Daha sonrasında üyelik işlemlerinin yapılması ile uygulamanın kullanımına başlamak mümkün olmaktadır.

Uygulamayı kullanabilmeniz için ise çocuğunuzun telefon numarasını girmeniz yeterli olmaktadır. Bu uygulama ilk olarak telefon numarası üzerinden telefonun konumunun yerini belirlemektedir. Daha sonra ise GPS sistemi sayesinde konumu takip etme işlemi sürdürülebilmektedir. Konum takibini yapan uygulama bunu girdiğiniz telefon numarasına sahte aramalar yaparak gerçekleştirmektedir. Gelen sinyaller neticesinde de çocuğunuzun yerini tam olarak tespit edebilirsiniz.

Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu hizmetler bunlarla da sınırlı olmamaktadır. Ayrıca uygulamayı kullanarak çocuğunuzun daha önce hangi yollardan geçtiğini de takip edebilirsiniz.

Uygulamanın Kullanıcılarına Sunduğu Avantajlar

Bu uygulamayı kullanan anne ve babalar diledikleri an çocuklarının hangi konumda bulunduklarını sadece telefon numarası girerek öğrenebilmektedirler. Böylece onları olası kötü durumlardan koruyabilmektedirler.

Bu uygulamanın anne ve babalara sağladığı ikinci bir yarar ise çocuğunuza ulaşamadığınız durumlarda telefonundan en son hangi lokasyonda sinyal alındığı bilgisine erişebilmenizdir.

Son olarak konum takip uygulamasının anne ve babalara sağladığı yarar ise çocukları ile aralarında ki güven bağını zedelemeden ve çocuklarına her hangi bir şey hissettirmeden endişelerinden kurtulabilmeleridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*