Gelişmiş Konum Takip Cihazı

Akıllı telefonlar üzerinden konum belirlemek için sayıda uygulama yazılmıştır. Find Location, özellikle çocuklarını güvende tutabilmek için ebeveynler tarafından tercih edilen bu uygulamaların başında gelmektedir. Find Location güncellenen özellikleri sayesinde de kullanıcılarına konforlu bir hizmet vermektedir.  Uygulama aile, arkadaş ya da diğer kişiler için bir konum bulucu özelliğindedir.

Konum Geçmişini İzleyebilme

Find Location, apple store ile ulaşılabilen basit bir konum takip uygulaması değildir. Buna göre uygulama yalnızca konum arama özelliğiyle değil konum geçmişini göstermesi ile de dikkat çekmektedir. Yani uygulama sayesinde kullanıcılarımıza belirli bir süre içerisindeki tüm hareketleri görebilme imkanı sağlamaktayız.

Batarya Kullanımını Görebilme

Akıllı telefonlar üzerinden konum takibi yapılırken bataryanın bitmesi kullanıcılarımızın en rahatsız olduğu şikayetler arasındadır. Çünkü takip edilen telefon kapatıldığı anda takip özelliği de eş zamanlı olarak sona ermektedir. Telefon kapanmadan hemen öncesinde uygulamaya bakılmadığında da karşı tarafın en son nerede olduğu bilinememektedir.

Find Location, kullanıcısına batarya kullanımı için de bilgi veren bir programdır. Buna göre takip edilen kişinin bataryası azaldığında uygulama kullanıcısına bilgilendirilme yapılmaktadır. Bu sayede kullanıcımız karşı tarafla kapanma öncesi iletişime geçebilme şansına sahip olmaktadır. İletişime geçilmese bile takip edilen kişinin en son nerede olduğu öğrenilebilmektedir.

Anlık Konum Takibi

Uygulama kullanıcılarına numaradan konum bul seçeneği ile anlık takip imkanı verilmektedir. Buna göre takip edilen kişinin tam zamanlı olarak nerede olduğu öğrenilebilmektedir. Numara ile aratılan konumlar kullanıcılara ayrıca bir pratiklik ve vakit kazandırmaktadır. Ayrıca program üzerinden çıkılmaması gereken bölge sınırları da işaretlenebilmektedir.

Kişi belirtilen konum sınırlarını aştığında takipçiye otomatik olarak haber verilmektedir. Bu özellik özellikle çocuk takibi yapan anne ve babalar için oldukça avantajlıdır. Bu sayede çocuk, anne ve babasının izni olmayan bir adrese eriştiğinde doğrudan ulaşılabilir bir hale gelmektedir.

Cihazın Kullanılabileceği Dil Seçenekleri

Find Location, toplamda on bir farklı dil ile işlem görebilme özelliğine sahiptir. Uygulama Türkçe başta olmak üzere; İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Rusça olarak kullanılabilmektedir. Portekizce, Japonca, İspanyolca ve Arapça ise uygulamada yer alan diğer dil seçenekleri arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*