Konum Bulma Özelliğinin Faydaları Nelerdir?  

Konum hizmeti akıllı telefonların yaygınlaşması ile oldukça sık kullanılan bir özellik haline gelmiştir. GPS ve konum takip pek çok uygulamanın kullandığı izinlerden biridir. Uygulama marketlerinde pek çok konum bulucu uygulamalar bulunmaktadır.  Uygulama marketlerinde bulabileceğiniz uygulamamız numaradan konum bulma, GPS ile konum bulma, telefon yeri bulma ve belirli kişilerin konum arama için kullanılabilir. Numaradan konum bul fonksiyonu ile GSM numarasından konum bulma özelliği uygulamamızda mevcuttur.

Konum arama özelliği ile belirli konumları arayarak konum bulma özelliği de uygulamamızda mevcuttur. Uygulamamıza sevdiğiniz insanların numarasını ekleyerek onların nerede olduklarını, hangi konumlardan geçtiklerini ve pil seviyelerini görebilirsiniz. Bunun için sizin ve uygulamada görmek istediğiniz kişinin uygulamayı yüklemesi yeterlidir.

Numaradan Konum Bulma Özelliği Nasıl Çalışır?

Telefonunuza arama geldiğinde veya telefonunuzdan arama yaptığınızda telefonunuz uyduya veriler gönderir. B u veriler yardımı ile konum belirlenebilir. Konumu belirlemek için hedef telefona sahte aramalar gönderilir. Böylece hedef telefonun uydulara veri göndermesi sağlanır. Uygulamamıza sevdiğiniz kişilerin telefon numarasını ekleyerek onların nerede olduklarını ve hangi konumlarda bulunduklarını öğrenebilirsiniz.

Konum Bulma Özelliğinin Faydaları Nelerdir?

Konum bulma özelliği sayesinde çocuğunuzun, eşinizin veya anne-babanızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Omlar belirlediğiniz konumlara çıkınca telefonunuza uyarı gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde istenmeyen durumlarda hızlıca haber alırsınız.

Bu sayede sevdiklerinizin sizi kandırmasını engellerseniz. Çocuğunuz okul sınırları dışında çıktığında telefonunuza bildirim gelmesi ile çocuğunuzun güvenliğini saklayabilirsiniz. Ayrıca telefon şarjı bitmeden gönderilen konum bilgisi ile sevdiğiniz insana ulaşamadığınızda ne yapmanız gerektiğini daha çabuk karar verirsiniz. Konum geçmişi bilgisi ile sevdiğiniz insanların hangi yollardan işe veya okula gittiğini öğrenebilirsiniz. Yollarda gerçekleşen herhangi bir olumsuz durumda onları uyarabilir onların güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrı konum servisi sayesinde başınıza gelen herhangi bir olumsuz durumda aileniz sizden daha hızlı haber alır. Konum servisi uygulamamız sayesinde siz ve sevdikleriniz güvende kalır. Sevdiklerinizi ve kendinizi korumak için uygulamamızı indirerek konum bilgisini görmek istediğiniz kişileri eklemeniz yeterlidir. Bu sayede hem eklediğiniz kişinin nerede olduğunu hem de onların konum geçmişlerini öğrenerek onların başına gelebilecek olumsuz durumlarda en hızlı şekilde müdahale edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*