Onu Kaybetme, Konumunu Takip Et

Kulağa garip gelse de insanlar tarih boyunca birbirlerini takip etme ihtiyacı duymuşlardır, kimi zaman güvenlik yöntemi olarak kullanılan takip etme kimi zaman ise tamamen paronayaklık olarak gizlice yapılmıştır.

Takip Uygulamaları

Günümüzde akıllı telefonlar sayesinde sevdiklerimizi takip edebiliyoruz. Bilindiği gibi akıllı telefonların birbirinden ilginç özellikleri mevcuttur, bunlardan biri de takip sistemleridir. Bazı telefonların içeriğinde bulunan bir uygulamadır ve GPS in icadından sonra uygulanmaya başlamıştır. Önceden bu hizmet hat operatörü servisler tarafından ücretli olarak veriliyordu, şimdi ise akıllı telefonların icadı ve kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte kolaylaşmıştır.

Bu uygulamanın ilk kullanımı sevgililerin birbirini takip etmesiyle başlamıştır. Bazı telefon uygulamalarında telefonundan nerede olduğunun tespit edilmesi işlemi artık pratikleşmiştir.

Merak Ettiğim Kişi Nerede? Nasıl Öğrenirim?

Öncelikle iki telefondan da izin verilmesi durumunda uygulama kullanılabilir. Eğer işlemi habersizce yapmak istiyorsanız, kişinin telefonunu habersizce ele geçirip gerekli uygulamayı kurmalı ve izin vermelisiniz. Bu takip işlemi aynı zamanda, kayıp telefonun yerini tespit etmede de kullanılır.

Android İçin Bir Kişi Takip Haritadan İzlenmesi

Android sistemi kullanan markalı cep telefonlarının sahiplerinin harita üzerinden takip edilmesi için çok çeşitli uygulamalar mevcuttur. Fİnd Loca kayıp telefonunuzun yerini tespit etme ve takip etmek istediğiniz bir sevdiğinizin yerini tespit etmede de oldukça iyidir. Uygulama tüm android sistemlerinde çalışır.

İos İşletim Sistemi İçin Takip

Takip etmek istediğiniz kişi iphone kullanıcısı ise harita takibi daha kolaydır. Öncelikle Iphone uzaktan takip açılır, bunu yaparken de ayarlar bölümünden icloud kısmında bu özelliği aktife etmelisiniz sonra Apple İcloud sayfasından, Apple ID ile oturum açılır, ”Find My Iphone” bağlantısına tıklanır. Bu özellik sayesinde, kayıp telefonunuzu bulabilir, telefonunuzu uzaktan kitleyebilir, mesaj gönderebilir ya da silebilirsiniz.

Başkasının Konumunu Görme Casus Takip

Tüm konum bulma programlarına başkasının yerini tespit etme isteğinde ihtiyaç duyulur, istediğiniz kişinin konumunu tespit etme bazı sorunları erken bilme ve önleme açısından da önemlidir. Örneğin bir koruma yöntemi olarak çocuğunuzun nerede olduğunu bilebilirsiniz ya da şirkete ait, dışarı çıkarılmaması gereken telefonlar şirkette mi? Tespit edersiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*