Telefondan Konum Bulma

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir şeyleri takip edebilme, yakınlarımızın nerede olduğunu ve ne yaptığını öğrenmek oldukça kolay bir hale geldi. Tanıdığımız veya tanıdığımız insanlar dünyanın bir diğer ucunda dahi olsa kolayca hayatlarıyla ilgili tüm detaylara sahip olabiliyoruz.

Bu detaylardan bir diğeri de yakınlarımızın konumunu takip ederek nerede olduklarını bulabilmek. Bunu yapmanın çeşitli yolları olsa da çeşitli uygulamalara aynı anda sahip olmak veya cep telefonu numarası sayesinde bulma gibi yöntemler yer alıyor. Üstelik bu tarz uygulamalar yasal hale gelmiş durumda. Size hangi yöntemler ile nasıl konum takip edebileceğinizi takip edebilirsiniz.

Cep Telefonu Numarası ile Konum Bulma

GPS’in ne olduğunu bilmeyenler için açılımından yola çıkarak açıklanabilir. İngilizce açılımı, Global Positioning System olan Türkçe anlamı da Global Konumlandırma Sistemi olarak çevrilebilir. Uydu ağı ile nerede olursanız olun konum bilgisi net bir şekilde tespit edilebiliyor. Cep telefonu numarası ile yer tespiti yaparken hangi telefonu kullandığınız da önemlidir. IOS ve Android için farklı aşamalar ile konum arama ve tespiti sağlayabilirsiniz.

Ancak yine de bu aşamaların yasal olması için mahkeme ve savcı kararı olmadan ve izin almadan GSM uydusuna gelen sinyallerin tespitinin yapılması mümkün değildir. Her ne kadar numaradan konum bul diye araştırılsa da en doğru yöntemlerden biri işletim sistemlerine göre konum bulucu yöntemlerine bakmaktır. Böylece yasal olmayan bir durumdan da kaçınmış olursunuz.

Find Loca İle Konum Bulmak

Yasal olan ve karşınızdaki kişinin de kullanabileceği bir uygulama olan Find Loca sayesinde IOS ile telefonunuza indirebilirsiniz. Ailenizi, arkadaşlarınızı veya sevdiklerinizin konumunu takip edebileceğiniz bu uygulamada anlık bir şekilde konumu takip etmek mümkün hale geliyor.

Find Loca Uygulama Özellikleri

Find Loca sadece konum takip etmeye yaramıyor. Aynı zamanda konum takibi açık olan yakınlarınız bir yerden ayrıldığında uyarı alabiliyorsunuz veya lokasyon geçmişine bakabiliyorsunuz. Bir diğer güzel özellik ise yakınlarınızın pili azaldığında uyarı alabiliyor olmak. Böylece yakın zamanda o kişiye pili yüzünden ulaşamayacağınızı biliyor olacaksınız. Üstelik sadece ve şık tasarlanmış uygulama arayüzü ile uygulamayı keyifle kullanabileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*